Jaunumi
en lv ru

 Mūsu mīļie draugi, atbalstītāji un visi visi dzīvnieku lolotāji, aizstāvji un glābēji! Lai Jaunajā gadā mazāk bēdu, smaguma un rūpju, lai vairāk prieka, veiksmes un veselības! Gan mums, gan mūsu mazajiem brāļiem.

Te var paskatīties vakardienas Degpunktā sižetu par pasākumu Mežavairogos:
https://tvplay.skaties.lv/parraides/degpunkta/905701     

 


 

 VISIEM HASKIJU PARKA LĪDZJUTĒJIEM!!!
No šīs dienas suņus var adoptēt no DzP Mežavairogi.
Te var apskatīt dzīvnieku bildes (akita meitene brauks mājās jau šosvētdien):
https://www.facebook.com/pg/Mezavairogi/photos/?tab=album&album_id=1523589587762012

 


                                    Liels lūgums mūsu atbalstītājiem un ziedotājiem!
Tā kā patversmē ir daudz mutes, kuras ikdienu jāpabaro ar vārītu gaļu, ļoti lūdzam - ieskatieties savos šķūnīšos, pagrabos, mantu glabātuvēs - varbū kādam atradīsies alumīnija "liel-katls". 50 vai vairāk litru tilpumā. Astaiņi un Mežavairogu komanda teiks lielu paldies atsaucīgajam vērtīgā trauka ziedotājam! 24422440.

 

                                               

 

 


MARS LATVIA un RIMI ir uzsākuši ziedojumu akciju, lai patversmes dzīvnieki saņemtu barību un kārumus no saviem draugiem un palīgiem!

               

    Lūgums mūsu atsaucīgajiem lasītājiem un līdzi jutējiem!!!

Rudens ir skaists laiks, taču patversmē šo skaistumu saskatām ar grūtībām - nebeidzami dubļi un peļķes traucē gan produktīvi strādāt, gan pārvietot dzīvniekus.... Reizēm, skatoties, uz suņu un kaķu sabristajām ķepām, pārņem izmisusums, jo ar dabu cīnīties nesanāk, un finanses ir tik, ...nu, cik ir. Ļoti ceram, ka atradīsies kāds devīgs un saprotošs cilvēks vai organizācija, kas varētu mums noziedot betona plāksnes, trotuāra plāksnes, bruģi (viss var būt arī lietots, bet labā stāvoklī). Noteikti teiksim lielu paldies. Organizācijas reklāmu varam izvietot mājas lapā, kā pateicību. Gaidīsim zvanu 24422440. Padalieties ar šo lūgumu! Paldies!

 

                                                                           Lūgums!!!

Šobrīd patversmē atrodas piecas, mazas suņu meitenītes. Ja braucat ciemos un nezinat, ko atvest dāvanai - būsim ļoti pateicīgi par konserviņiem suņu mazuļiem!                                              

 

                                                            MEKLĒJAM MĀKSLINIEKU!!!

Kā visas dzīvnieku patversmes Latvijā, arī mēs strādājam ciešā kontaktā ar veterinārārstiem, kuri mums palīdz gan ar ķirurģiskām manipulācijām, gan izmeklējumiem, gan konsultācijām vissarežģītākajos gadījumos.

Lielu atbalstu mēs saņemam no Ķekavas veterinārās klīnikas profesionālajiem dakteriem.

Zinām, ka mūsu atbalstītāji ir visdažādāko amatu pratēji. Šobrīd lūkojamies pēc izdomas un sirds siltuma bagāta mākslinieka (mākslas studenta, grafiti speciālista,  u.c.) , kurš, atbalstot gan patversmi, gan arī mūsu draudzīgo klīniku būtu gatavs padarīt skaistākas tās telpas – apgleznot ar pozitīviem un jautriem zīmējumiem veterinārās klīnikas priekšnamu. Telpa ir neliela – 2x1.5m, pašreiz ar neglābjami zilām sienām, taču ceram, ka atradīsies kāds, kurš to mainīs – ienesīs cilvēku un mūsu mazo brāļu dzīvē krāsas un jautrību uz Ziemassvētkiem. Solām palīdzēt ar materiāliem un teikt lielu paldies ar bildēm un stāstījumu par paveikto gan mājas lapā, gan sociālajos tīklos.

Ceram, ka atsaucīgajam krāsu meistaram tā būtu laba reklāma un nopelnīti karmas punkti! Sazinieties ar mums pa tālruni 24422440 vai uz e-pastu patversme@mezavairogi.lv. Ziemassvētki ir tik tuvu...

Paldies!

Jūsu Mežavairogi

 

 

Laba ziņa visiem HASKIJU PARKA suņu līdzjutējiem!
PVD ir pieņēmis lēmumu par suņu realizāciju. Tas nozīmē, ka jau tuvāko nedēļu divu-trīs laikā Nodrošinājuma Valsts Aģentūra izvietos info savā mājaslapā par izsoli.
IKVIENS, KURAM NAV NODOKĻU PARĀDU UN IR VĒLME IEGĀDĀTIES KĀDU NO ŠIEM DZĪVNIEKIEM- VARĒS PIEDALĪTIES IZSOLĒ.
Jau šobrīd varat ierasties patversmē tās darba laikā un iepazīties ar piedāvājumu- noskatīt sev tīkamāko mīluli.
Visi dzīvnieki uz izsoles brīdi būs sterilizēti, vakcinēti, apzīmēti.

Paldies PVD un Aģentūrai par operatīvo lēmumu suņu interesēs! 
Tagad viss atkarīgs no Jums, suņu draugi!

 

     Iesaisties akcijā "Sasildi sirdi, sasildot ķepas".  KĀ TO IZDARĪT?! Sadarbībā ar DPD Latvija, vēlamies jums palīdzēt nogādāt lietas, ko vēlaties ziedot mīluļiem. 

Līdz decembra beigām ziedojumus patversmei bez maksas piegādās DPD Latvija.
Zvaniet uz numuru 67387284 vai sūtiet e-pastu uz info@dpd.lv un piesakiet ziedojuma paņemšanu, norādot mūsu patversmes nosaukumu Mežavairogi. Sūtījumam obligāti ir jābūt atbilstoši iepakotam kastē un tas nedrīkst pārsniegt 31.5 kg svaru. 
Patversmē noderētu kvalitatīva dzīvnieku pārtika (gan sausā barība, gan konservi), kaķu tualešu cementējošās smiltis, kakla siksnas un pavadas (brezenta – ne īsākas par 3m), metāla bļodas dzīvnieku barošanai, medicīniskie cimdi, vienreizējās šļirces, arī ieklājamais materiāls - segas, dvieļi, gultasveļa, pledi (no kokvilnas un vilnas).

     Paldies visiem, kuri gatavi palīdzēt astainajiem draugiem patversmē!!!

 

 

                             APMEKLĒTĀJU IEVĒRĪBAI:

No 1.novembra līdz nākamā gada 1.aprīlīm tiek mainīts laiks, kurā var apciemot patversmi, izvest pastaigā dzīvniekus vai izvēlēties sev draugu :

    Otrd.- Svētd.  no 12:00 - 16:00, Pirmd. - esam slēgti apmeklējumiem.

Par grupu apmeklējumiem, lūdzam, brīdināt vismaz nedēļu iepriekš, nosūtot e-pastu uz adresi -  patversme@mezavairogi.lv

                        Paldies visiem, kuri mums palīdz!

 

 

 

Mūsu jenotsuns Ješka gatavojas pārcelties uz ziemas māju. Zvēruks gan nav pret visiem mīlīgs, bet Mārtiņa Priedes rokās jūtas bezgala labi!

 

                                                                                   Informācijai!

Ja esat mājas lapā noskatījuši sev piemērotu dzīvnieku, lūdzam - iepriekš piezvanīt pa tālruni 24422440, jo situācija ar adoptējamiem dzīvniekiem mainās ātri, un mēs ne vienmēr paspējam no lapas izņemt jau mājas atradušos vai aizrunātos iemītniekus. Tomēr gaidam Jūs ciemos, jo, apskatot uz vietas, var daudz tuvāk sapazīties un izvēlēties sev piemēroto mīluli. Paldies par Jūsu labo sirdi!

 

Lūgums! 

Pašreiz patversmes iemītniekiem aktuālākās dāvanas ir konservi suņiem un kaķiem, cementējošās smiltiņas kaķu vajadzībām, kala siksnas un pavadas (brezenta, no 3m un vairāk) suņiem. Tāpat iespējams ieskaitīt arī naudiņu mūsu kontā - Dzīvnieku patversme Mežavairogi, biedrība 

Reģ.nr. 40008187785
Adrese: Meža Vairogi, Ķekavas novads, LV-2123
Swedbank
LV76HABA0551032528957 
Paldies!

 

 

Dārgie draugi, atbalstītāji, adoptētāji un visi citi, kuriem nav vienaldzīgs bezsaimnieka dzīvnieku liktenis!

Ik gadu vasarā esam rīkojuši patversmju un adoptēto dzīvnieku izstādi „Saimniek, kāpēc Tu mani nemeklē?”. Taču šogad, izvērtējot mūsu resursus un iespējas, esam nolēmuši pasākumu neorganizēt, jo arvien vairāk pieaugošais darba apjoms liedz veltīt laiku kvalitatīvas un interesantas izstādes izveidei. Mūsu prioritāte pašreiz ir gan patversmē esošo, gan nelaimē nonākušo mazo brāļu aprūpe. Taču pasākums būs – patversmei svinot savu desmitgadi 2019.gadā.

Ļoti ceram uz sapratni, ceram, ka mūsu draudzība turpināsies, ka arī turpmāk uzturēsim draudzīgu kontaktu un kopā palīdzēsim astaiņiem!

Uz tikšanos!

Jūsu Mežvairogi.

 

 

 

 

Draugi, atbalstītāji, ziedotāji!
Bieži mums zvana ar jautājumu - ko tieši atvest līdzi, kas būtu tas noderīgākais? Šobrīd atkal lūdzam ziedot kaķu smiltis (cementējošās) vai naudiņu tām. Mūsu konts:
Dzīvnieku patversme Mežavairogi, biedrība
Reģ. nr. 40008187785
AS Swedbank
LV76HABA0551032528957
Ar norādi ZIEDOJUMS DZĪVNIEKU PATVERSMEI

 

 

Vasara. Celtniecības un remontu sezona! Lūdzam palīdzēt!

Neilgi pirms Jāņu dienas saņēmām lielisku dāvanu - celtniecības materiālus - gan dēļus, gan brusas, gan latas. Nu varam sākt strādāt, pielabojot, uzceļot no jauna, remontējot, taču materiālu tomēr mūsu vajadzībām nepieciešams vairāk. Tāpēc - ļoti lūdzam ikkatru, kurš var izlīdzēt - kaut ar dažiem dēļiem, kaut ar vienu siju vai kādu citu kokmateriālu vai celtniecībai noderīgu lietu- palīdziet uzlabot rējēju, murrātāju, māvēju, blējēju un visu pārējo mūsu mazo un lielo četrkājaiņu sadzīvi! Ļoti gaidīsim un būsim pateicīgi par palīdzību!
Ja rodas jautājumi, droši zvaniet - 24422440! Paldies!
Dalieties ar šo ziņu, lai pēc iespējas vairāk varam paspēt padarīt līdz klāt būs rudens ar lietavām un stipru vēju!


 

Mūsu atsaucīgie un mīļie apmeklētāji!

Kā vienmēr brīvdienās gaidām jūs ciemos - gan labi pavadīt laiku, gan pastaigāties ar suņiem, gan samīļot kaķus! Un šoreiz mums ir lūgums - tā kā pašreiz patversmē ir gana gan sausbarības, gan arī paklājamo materiālu, mēs būsim ļoti pateicīgi kaut par 50 centu lielu naudas ziedojumu (kastīte ziedojumiem ir patversmes teritorijā), jo klāt pavasaris ar atblusošanu un attārpošanu, gan arī salmu iepirkšanu pakaišiem, gan citām akūtām vajadzībām. Jau iepriekš paldies! Un lai jums visiem izdevušies un gaiši svētki!!!!


AKCIJA!!!

Izdariet labu darbu un pastāstiet citiem- Mans Rimi sāk akciju "Pērc, ziedo, pabaro!", kurā aicina ziedot barību patversmēs mītošo dzīvnieku atbalstam. Bet tas vēl nav viss - ja ziedošanas brīdī tu uztaisīsi selfiju un publicēsi soctīklos ar tēmturi #percziedopabaro, par katru foto patvērsmē mītošajiem dzīvniekiem papildus tiks sarūpēts viens Whiskas mitrās barības iepakojums. Iegriezies ciemos un iepriecini mūsu četrkājainos draugus!

 


Pavasaris mūs ar laikapstākļiem nelutina- apmeklējot patversmi velciet ūdensizturīgus apavus! 

  


Sakām lielu paldies!

Esam tikuši pie sen kārotas un neatsverami noderīgas lietas - mums ir iedāvināta fotokamera, kas palīdzēs beidzot parādīt patversmes dzīvniekus vislabākajā to izskatā! Par šo dāvanu mēs sakām mīļu, lielu, pat milzīgu paldies Olaines novada pašvaldības Pieaugušo izglītības centra māksliniekiem, un īpaši Rudītei Babrei, Dacei Kārkliņai, Valdim Jurgelānam un Kristīnai Boļšedvorovai!

 

 


Svarīga informācija

No 2017.gada 1.janvāra Mežavairogi pārtrauc Cēsu patversmes "Lācīši" apsaimniekošanu. To uzņemas Cēsu dzīvnieku aizsardzības biedrība. Tālruņa numurs (zvanīt tikai no 1.janvāra) 27824172. Ar jautājumiem par dzīvniekiem, kuri adoptēti no Cēsu patversmes laikā no 01.02.2016. līdz 31.12.2016. vērsties Mežavairogos - 24422440.


 

Tuvojas Ziemassvētki, kad ļaužu sirdis atveras labiem darbiem un žēlsirdībai. DzP "Mežavairogi" un TC "Liiba" Ķekavā,Rīgas ielā 22a, visiem, kuri grib patversmi atbalstīt ar naudas ziedojumiem, ir uzstādījuši stendu ar ziedojumu kastīti. Būsim patiecīgi par jebkuru noziedoto summu, kuru izmantosim pārsvarā veterinārajām vajadzībām. Paldies!

Par stenda izgatavošanu un darba noorganizēšanu atsevišķa un sirsnīga pateicība Matīsam Taškānam, Inārai Verzai un Rīgas Amatniecības vidusskolas pasniedzējiem!


 

Ieskats Degpunkta ziedojumu vākšanas pasākumā. 

 

 


  

 


Noteikumi pastaigām ar suņiem:

 1. Ierodoties patversmē, autotransports jāatstāj speciāli tam atvēlētā vietā ārpus patversmes teritorijas;
 2. Pirms brauciet pie mums, parūpējieties par atbilstošu apģērbu – pastaigas notiek lauku teritorijā;
 3. Doties pastaigā ar suni patstāvīgi var tikai persona, kura jau sasniegusi 16 gadu vecumu;
 4. Saņemot suņus pastaigai, obligāti uzklausiet norādījumus, kurus dod patversmes darbinieks – par maršrutu, par pastaigas ilgumu (minimāli VIENAM SUNIM – 30 minūtes), par izturēšanos, vedot konkrēto dzīvnieku);
 5. Kategoriski aizliegts ieiet blakusesošo privātmāju teritorijās;
 6. Suni izņem un ievieto atpakaļ voljērā TIKAI patversmes darbinieks.

Par šo noteikumu neievērošanu patversme neuzņemas nekādu atbildību!

Правила выгула собак:

 1. Приезжая в приют, автомашину оставляйте вне территории приюта, на специально отведенной стоянке;
 2. Перед поездкой выберите одежду для прогулки – она будет проходить в деревенских условиях;
 3. Вести самостоятельно собаку на прогулку может только лицо достигшее 16-летнего возраста;
 4. Получая собак для выгула, обязательно слушаться указаний, которые дает работник приюта – о маршруте, о длительности (минимально для ОДНОЙ СОБАКИ – 30 минут), о поведении, выгуливая конкретного животного;
 5. Категорически запрещается заходить на территории близлежащих хуторов;
 6. Собаку выводит и заводит в вольер ТОЛЬКО работник приюта.

За несоблюдение данных правил приют ответственности не несет!


 

„ Saimniek, kāpēc Tu mani nemeklē?” 2016  BILDES.

 

 


Pateicība

28.augusta iztāde "Saimniek, kapēc Tu mani nemeklē?" ir veiksmīgi noritējusi un noslēgusies. Mēs labi saprotam, ka ar tik lielu apmeklētaju skaitu (virs 70 suņi ar saimniekiem un ģimenēm) arī interese par pasākumu bilžu atainojumā ir liela, taču mūsu brīvpratīgajai un lieliskajai fotogrāfei Inesei Ābelei ir vajadzīgs laiks, lai visas 1400 bildes apstrādātu! Mežavairogi noteikti ievietos gan soc.tīklos, gan šeit gan bildes, gan pasākuma aprakstu un pateicības visiem, taču to darīsim dozēti un pamazām!

Pašreiz - visiem, dalībniekiem, darbiniekiem, brīvprātīgajiem un galvenais - atbalstītājiem - milzīgs paldies!!!

 


 

 

 


 

Paldies nakts pastaigu dalībniekiem!

  3.jūnijā Mežavairogos noritēja vēl nebijis pasākums - nakts pastaigas ar suņiem. Neteiksim, ka viesu skaits bija liels - 25-30 cilvēki, taču mērķis tika sasniegts - visi suņi dabūja izstaigāties, un mēs sakām lielum lielu paldies ļaudīm, kuri nebaidījās no tumsas, odiem un neierastas apkaimes, lai sagādātu prieku mūsu astaiņiem. Tika baudīta zupa un dzerta kafija, tika daudz kas pārrunāts un noskaidrots. 

   Pasākumu var uzskatīt par izdevušos. Ceram vēl kādu reizi to atkārtot, lai atkal pulcētu ieinteresētus cilvēkus kopīgam vasaras nakts baudījumam.

   Paldies visiem, kuri bija klāt, paldies visiem, kuriem neizdevās atbraukt, bet kuri palīdzēja ar informācijas nodošanu un labām domām!

Mežavairogu komanda un apmierinātie rējēji.

 


 

18.martā noritēja "Mežavairogu" organizētās apmācības Baldones Pašvaldības policistiem

 

 

Baldones

 

Šodien notika DzP "Mežavairogi" organizētās mācības Baldones novada Pašvaldības policistiem, kurās ar kinologa Ivo Svennes gādību viņi apguva iemaņas, nepieciešamas saskarsmē ar suņiem, tostarp arī ne visai draudzīgi noskaņotiem. Tika mācīts nolasīt suņu ķermeņa valodu, pareizi tuvoties un apieties ar suni, kā arī - pats svarīgākais - pareizi nofiksēt suni, lai varētu nolasīt mikročipa numuru, kas būs ārkārtīgi noderīgi, ja pie policistiem nonāks dzīvnieks, kurš ir gan čipēts, gan arī reģistrēts Datu centrā, jo šajā gadījumā izpaliks dzīvnieka transportēšana uz patversmi, un saimnieks savu mīluli varēs atgūt nekavējoties.

Aicinām uz šādām mācībām pieteikties arī citu novadu PP darbiniekus! Tālr. 24422440.

 


 

 

No 01.02.2016. - 31.12.2016. patversme "Mežavairogi" apsaimniekos Cēsu dzīvnieku patversmi "Lācīši". Papildus informācija par apkalpojamajiem novadiem un izmaiņām patversmes darbā būs mazliet vēlāk. Vēl ir jāiekustas :)!

 


Organizējam apmācības pašvaldību darbiniekiem

Jaunajā gadā jauni notikumi! 2016. gada janvārī Mežavairogi uzsāk apmācību kursu pašvaldību darbiniekiem, policistiem, sabiedriskās kārtības dienestu darbiniekiem saistībā ar šajā gadā spēkā stājošos likumdošanu par suņu apzīmēšanu un reģistrāciju. 

No š.g. 1. jūlija pašvaldībām ir jāspēj nodrošināt ikviena suņa mikročipa nolasīšana un pārbaude reģistrā. Kā arī jānodrošina reģistrēšanas iespējas LDC datu bāzē pašvaldībā.

Apmācībās ietversim:

 • LDC datu bāze, darbs ar to- darba uzsākšana, reģistrēšana, mikročipa pārbaude.
 • Kas ir mikročips, mikročipa lasītājs, darbs ar to.
 • Kā droši nolasīt mikročipu sunim.
 • Pases, vakcinācijas apliecības- kādu informāciju tās sniedz.
 • Saistītā likumdošana (likumi, MK noteikumi, saistošie noteikumi).

Interesentiem piedāvājam kinologa konsultāciju, lai izprastu suņa valodu- kā zināt vai sunim tuvoties ir droši, kā rīkoties agresīvu suņu gadījumā, u.c. 

14. janvārī  apmācības notiks Salaspils novada Domē.

Nākamie rindā- Ķekavas, Ikšķiles, Inčukalna, Iecavas novadi.

 Aicinām pieteikties nākamos gribētājus! 

Tel. 26479144 Danuta PriedeAKTUĀLI

Patversmē noder:

suņu, kaķu sausās barības un konservi; pavadas, kakla siksnas; metāla bļodas un katliņi;

trauku mazgājamais līdzeklis un veļas pulveris; gumijas cimdi;kaķu smiltis, kaķu kastes;

 dažādi būri- mazajiem grauzējiem, trušiem, šinšillām, kaķu transportbūri, suņu transportbūri;

vienreizējie paladziņi, vienreizējās šļirces (1-20ml); ūdeņraža pārskābe; prettārpu, pretblusu līdzekļi;

prettārpu pasta mazajiem kaķēniem; dezinfekcijas līdzekļi;

dažādi kokmateriāli, žoga sieti, vārti, žoga stabi; skrūves, naglas; jumta seguma materiāli;

lāpstas, grābekļi, slotas; ķerras; un daudzas citas saimniecībā derīgas lietas.

Paldies!

 Latvijas dzīvnieku patversmēs mīt ļoti daudz dzīvnieku. Aicinu ikvienu sazināties ar sev tuvāko dzīvnieku patversmi un sagādāt cienastu kādam dzīvniekam!

  

Ja vēlaties veselu, socializētu un sterilizētu dzīvnieku,

aicinām ADOPTĒT suni vai kaķi patversmē! 

MĀJAS ZOO - VISI DODAMIES ZIEMAS MIEGĀ - LĪDZ PAVASARIM!!! 

 

DZĪVNIEKU PATVERSME

Dzīvnieku patversme strādā visu diennakti.

Tiem, kuri vēlas doties pastaigā ar suņiem, iesakam iepriekš piezvanīt un vienoties par izdevīgāko laiku.

Vēlamais pastaigu laiks ziemas sezonā:

            katru dienu no pl. 11.00 līdz 16.00.             

 Lūdzam vēlāk nebraukt- ir ļoti tumšs! :)

Parasti pie mums ir apmēram 100 adoptējamu suņu un vairāk kā 60 kaķu .

 

Pie mums nonāk dzīvnieki no Iecavas, Baldones, Ķekavas, Salaspils, Bauskas, Siguldas, Rundāles, Ādažu, Limbažu, Pļaviņu, Viļānu, Riebiņu, Mārupes, Daugavpils,  Ropažu, Inčukalna, Ikšķiles, Rēzeknes, Vārkavas, Kārsavas, Dagdas novadiem

,un daudzām citām vietām, ja vien ir kāda brīva vieta.

 

Uzņemam savvaļas dzīvniekus no visas Latvijas.

  

Ja vēlies mūs atbalstīt- ziedo:

 

DZĪVNIEKU PATVERSME MEŽAVAIROGI BIEDRĪBA

Reģ.nr. 40008187785
Swedbank
LV76HABA0551032528957

Paldies!

 

KOKAPSTRĀDE- izgatavojam videi un lietotājam drošas suņubūdas, kaķu mājiņas, āra tualetes.

          

Sociālie Tīkli

Informācija pur mums sociālajos tīklos.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Tās mums palīdz Tevi atcerēties!