Atpakaļ

Mežavairogi iesaka ikvienam dzīvnieku īpašniekam

02.05.2023.

Kaķis, kurš atnesa veiksmi.

Kaķi ne velti jau sen bijuši cilvēku kompanjoni un draugi. Mazi, savdabīgi un neatkarīgi zvēriņi ar maigu balsi un asiem nadziņiem, kaķi ir tikuši gan pielūgti, gan trenkāti. Mūsu dienās kaķi mēdz dzīvot krasi atšķirīgos apstākļos – un arī tepat Latvijā daudziem kaķiem nav māju un sava cilvēka, jo kāds bezatbildīgais nolēmis viņus klaidoņa liktenim. Taču kaķi spēj pārvērst cilvēka dzīvi!

Tas nav joks: nule iznākušajā grāmatā “Ielas kaķis, vārdā Bobs” tās autors londonietis Džeimss Bouvens stāsta par savu dzīvi un to, kā tā mainījās uz labo pusi no brīža, kad viņa dzīvē ienāca kaķis. Stāsts par Džeimsu un Bobu ir aplidojis visu pasauli, abi varoņi kļuvuši par slavenībām. Grāmata ierindota top 10 pusaudžiem lasāmo grāmatu sarakstā, un arī pieaugušo auditorija lasa abu veiksminieku piedzīvojumus. Pirms abi satikās, tālajā 2008. gadā, Bobs bija klaiņojošs runcis Londonas ielās, bet Džeimss – narkomāns un ielu muzikants. Kad Džeimss sastapa Bobu, runcis bija slims un novārdzis, un no daudzajiem miljoniem londoniešu tieši Džeimss uzņēmās rūpes par sasirgušo kaķi. Dienām ritot, abi sarada, un cauri daudziem piedzīvojumiem nu ir kļuvuši par nešķiramiem draugiem. Džeimss ir atbrīvojies no narkotisko vielu atkarības, Bobs uzēdis kuplu krāšņu kažoku. Nu viņi vairs nemitinās Londonas pažobelēs – bet kā norisinājās šīs pārvērtības, lasiet paši.

Arī pasaka “Runcis zābakos” vēstīja par puiša un runča draudzību, bet šis ir patiess mūsdienu stāsts par to, kā kaķis pārvērš cilvēka dzīvi. Apgāds Zvaigzne ABC un dzīvnieku patversme “Ulubele” aicina – palīdzēsim bezsaimnieku kaķiem! Apgāda mājaslapā www.zvaigzne.lv lasāmi 10 kaķu stāsti – viņi visi ilgojas pēc sava cilvēka un mājām. Pa šo laiku viens kaķucis jau ir devies uz jaunajām mājām, bet viņa saimniece tikusi pie grāmatas par Džeimsu un Bobu. Ja lūkojaties pēc īsta laimes nesēja mīkstā kažociņā, adoptējiet kādu no “Ulubeles” kaķiem un dalieties ar savu laimīgo stāstu – ticu, ka tādi ir arī Latvijā, ne tikai Londonā! Un piebildīsim: ja kāds no šiem deviņiem kaķiem iekritīs jums sirdī, pirmā veiksmīte, ko viņš atnesīs, būs jaukā grāmata “Ielas kaķis, vārdā Bobs”!

No angļu valodas tulkojusi Elita Saliņa.

Dalīties